Dünyanın Korona Sınavı!

Bugün Amerikan medyasında çok önemli bir iddia ortaya atıldı. O iddiaya göre Çin salgını dünyadan saklarken iki milyar maske stok’u yaptı. Üstelik Dünya Sağlık Örgütünü de susması için tehdit etti.

Dünya her şeyden bir haberken onlar 2 milyar maske stok’u yaptı 36 gün boyunca stok yaptılar. Amerikan istihbaratı Çinin korona oyununu böyle özetledi. Medaya’ya sızan o rapora göre Çin 2 milyar maske stoklarken Dünya Sağlık Örgütünü tehdit etti. Herkes yanıt beklerken ülke yine kendi derdine düştü. Jilin kentinde ki artan vakalar yüzünden giriş çıkışa kapatıldı.

En Çok Kayıp Veren Ülkeler

Afrikanın korunan son kalesi de düştü. Çin Sağlık Bakanı güncel rakamları açıkladı. Ülkede enfekte olanlar 4.4 milyona yaklaştı. Can kayıpları ise 300 bin’e yaklaştı. O kayıpların 83bin beşyüzaltmışdört’ü ABD’de 33bin yüzseksenaltısı birleşik krallıkta, 30bin dokuzyüzonbiri ise İtalya da kaydedildi. Beyaz Saray korana virüs danışmanı Dr. Fauci Amerikan başkanını yine yalanladı. Aşının zaman alacağını açıkladı. Avrupa da bazı ükeler normalleşme adımlarını atmaya başladı. Sosyal mesafeyi kafaya takanlar kendi önlemlerini aldı

Bir cevap yazın