Türkiyenin Modeli ‘V’ Tipi

Covid-19 ile mücadele bütün hızıyla sürerken yeni normalde ekonomide atılacak adımlar da masaya yatırılıyor. Türkiyenin hedefi V tipi normalleşme. Peki Cumhurbaşkanın hedef olarak belirlediği o model ne anlama geliyor işte yanıtı;

Salgına karşı normalleşme takvimi adım adım işlerken öncelik ekonomi. Ak partinin MHK toplantısında da Cumhutrbaşkanı Erdoğan Ekonomide ki hedefi belirledi. Türkiyenin modeli V tipi toparlanma olacak. Krizlerin ardından ekonomide ki toparlanma harflerle ifade ediliyor. Türkiyenin hedefi olan V tipi de modeller arasında ki en hızlı toparlanma sistemi. Hızlı bir inişin ardından çok daha hızlı bir yükselir anlamına geliyor. Yani bir kağıda V harfi çizer gibi Bakan Albayrağın da işaret ettiği gibi salgın sonrası için hazırlıklar tamam. MHK da masaya yatırılan bir diğer başlık ise bayramda sokak kısıtlaması. Bayramda 4 günlük sokak kısıtlamasının toplum tarafından desteklendiğini Erdoğan’a iletti Kurmayları. Bilim Kurulu da Ramazan Bayramın da kısıtlama olmasından yana.

Normalleşme takviminde kritik tarih 1 haziran. Salgının seyrinde değişiklik olmaz ise kısıtlamaların yeni ayla birlikte kalkması bekleniyor. Uçuşların iste bayramdan hemen sonra başlaması planlanıyor.

Bir cevap yazın